Zázrak na ľade:Javorové listy s GM Mikim prvým finalistom SP !

Svetový pohár začal bojmi v semifinále !

8.ročník SP nám začal bojmi v semifinále.Dvojice v nich obstarali hráči Miki-Rapír a Hellhouse-Borek.Prvá dvojica má už svoje zapolenie za sebou,a to hned veľkým prekvapenim,ked uradújucého šampiona zo 7.ročníku skolil hráč Miki a tak sa premiérovo predstaví vo finále Svetového poháru.

Zápas so Švédmi sa začal opatrne z obidvoch strán.Pod tlak sa dostali Hráči javorového listu,čoho výsledkom bol aj stav 2:0 po úvodných 10.minútach.Dokonca tretiny sa stav nezmenil a tak obe mužstva šli do šatne za stavu 2-0 pre „tri korunky“.

V druhej časti zahrozila aj Kanada no z ich tlaku sa stav nemenil.Neskôr v oslabení Kanady sa Joe Thronton krásne uvoľnil a prekonal strelou pod hornú žrd brankára Lundquista.V druhej tretine sa už stav nemenil ani z jednej strany a tak Švédsko viedlo 2:1.

Do tretej tretiny tak nastupovali javorové listy s nožom na krku,ak chceli ešte zdramatizovať zápas museli skorovať,čo sa im aj podarilo a po druhý krát sa predstavil Thornton stav bol teda 2:2.Kanade sa zápas podarilo otočiť a to 5 min pred koncom tretiny a viedli tak 3:2,ani to im však nezaručovalo výhru nakonci zapásu si svoje vedenia skomplikovali výlučením,z čoho hrozili Švédi.Kanada sa tak skoncentrovala výborne a podarilo sa im odpaľovať puky z ich obranného pásma,kde už Švédsko s Rapírom nemali šancu a Miki sa tak mohol tešiť z postupu do finále !

Podarilo sa nám krátko po zápase vyspovedať aj  sklamaného GM Švédska Rapíra:

Tak do zápasu jsme vkročili sebevědomě a už v čase 5:01 jsme vedli 2:0, potom náš brankář předvedl jeden perfektní zákrok, jinak si myslím byl úvod zápasu pod kontrolou, klíčové pro nás bylo, že ve druhé třetině jsme neproměnili 2-3 dobré šance a soupeř z brejku v oslabení snížil, ve třetí třetině jsme se moc nedostávali dopředu, Kanadané poučení z prvních 2 třetin to vzadu dobře zavírali a popravdě jsme se začali bát o výsledek, k tomu přišlo Kanadské vyrovnání a sebevědomí bylo tentam. Závěr byl o jedné štastné střele a ta se povedla soupeři a my už nestačili srovnat, nezbývá než přijmout porážku a vzít si z ní motivaci do dalších zápasů, abychom příště vyhráli my. Gratulace soupeři.