Vítězem jubilejního 60.ročníku NHL se stane jeden z kvarteta Rapir, Chicharito, Skamik či David9!

Vítězem jubilejního 60.ročníku NHL se stane jeden z kvarteta Rapir, Chicharito, Skamik či David9!

60.ročník Skamik Ligy pomalu finišuje. Máme před sebou finále obou konferencí. V té východní se střetnou dva velcí rivalové a to Skamik s Davidem9. Na západě se o možnost probojovat se do závěrečné série porve Rapir s Chicharitem.

Zajímavostí je, že v obou finálových sériích proti sobě nastoupí dva nejlepší hráči jednotlivých konferencí. Podaří se tedy oběma jedničkám potvrdit své postavení po základní části?

nhl2009-2013-03-02-10-01-50-48

Skamik vs. David9
– Oba už se střetli mnohokrát, naposledy v jiném finále, kdy šlo o zisk Světového Poháru. Ten nakonec opanoval David9, jenž ve třetím, rozhodujícím, zápase svého soupeře udolal. Předpokládá se tedy, že i tato série bude dlouhá. David9 útočí na třetí zisk Stanley Cupu v řadě, předchozí dva ročníky však vyhrál s týmem Detroitu, nyní koučuje tučňáky z Pittsburghu, bylo by symbolické, kdyby jeho sérii přetrhl právě Skamik. Ten prošel do finále konference poměrně hladce, na této cestě ztratil jen jeden zápas s Bobim. David9 i díky hladkému postupu v 1.kole, hořkost porážky neokusil. Buffalo v čele se Skamikem dokázalo NHL vyhrát už 6x, celkově jsou v historii této soutěže úspěšnější jen dva hráči a to Tomee a Rapir.

Rapir vs. Chicharito
– Právě Rapir by se rád vrátil na trůn. Před Davidem to byl právě on, kdo kraloval NHL naposled. Před Rapirem naopak vyhrál Skamik. Chicharito je tak jediný z tohoto kvarteta, který jaksi vyčnívá. Tento hráč si ještě žádný titul na skamikportalu nepřipsal, byť už byl několikrát dost blízko. Sám hráč cítí, že přichází ten pravý čas na překročení vlastního stínu. Na to ale bude potřebovat mimo skvělé výkony také štěstí, i to mnohdy ve vyrovnaných sériích rozhoduje. Oba hráči měli stejně těžké cesty do finále konference. Zatímco Rapir prošel v prvním kole přes Paliho výsledkem 4:1, Chicharitovi se stejným rozdílem podařilo vyřadit podobně nepříjemného soupeře a to Páťu. V semifinále pak Rapir poslal ze hry Radka, kterého smetl 4:0, obdobný husarský kousek se podařil také Chicharitovi, ten nedal šanci PeTrixovi, kterého rovněž vyřadil po výsledku 4:0!

Kdo nakonec pozvedne Stanley Cup nad hlavu? Tipovat můžete v anketě pod článkem!

Napsat komentář