V čele NHL David9, 58.ročník je však mimořádně vyrovnaný!

58.ročník NHL se dostává do poslední čtvrtiny základní části, proto je na čase vykonat souhrn toho, co se zatím na zámořských kluzištích odehrálo..

Nejvíce bodů doposud nasbíral David9, kterému k zisku 68 bodů stačilo pouze 36 zápasů a má tak největší procentuální úspěšnost ze všech. Nicméně bodově je liga extrémně vyrovnaná, což deklaruje fakt, že mezi prvním a dvanáctým hráčem je rozdíl pouhých šestnácti bodů! Vypadá to, že letos svede bitvu o Stanley Cup velká suma hráčů a jen horko těžko najdeme nyní favorita, vyhrát může opravdu každý z těchto dvanácti vyrovnaných hráčů, k tomu všemu se navíc do NHL pořádně nezapojil obhájce poháru Skamik, nebo další výborní hráči Bobi11, AsteRix72 a Petik, tedy další velcí adepti na postup do finále play-off.

skammik

Východní konferenci zatím kraluje možná trochu překvapivě Jurky, který se ujal NY Islanders, v předchozím ročníku válel s Providence, tedy farmářským týmem Bostonu Bruins a vedl si nad očekávání dobře. V nynějším ročníku na dobré výsledky slušně navázal, co mu však asi bude scházet v rozhodujících zápasech, můžou být zkušenosti. Uvidíme, jak se popere s rolí favorita, kterou si svými výkony sám přisvojil. Na záda Jurkymu dýchají tradiční kormidelníci a konstantně výborně hrající matadoři Bjorkman, Elajt a Noni, jejichž odstup od Jurkyho činí pár bodů, nejlíp je však na tom z této čtveřice Noni, jež má o dekádu zápasů méně než jeho rivalové. Páté a šesté místo okupují Miki s Rapírem, druhý jmenovaný je na tom ale podobně jako Noni a lze očekávat vzestup Tampy Bay tabulkou směrem vzhůru, bez debat. Zbytek postupové osmičky tvoří již zmíněný Bobi11 a Steve. O boj do play-off ale jistě zabojují Smolko, Dragunov, Hrefo, Sahibs a hlavně také Skamik, tito hráči neřekli poslední slovo a boj o postup do play-off bude v následujících dnech gradovat.

skammik

Na západě je tedy logicky v čele David9, jehož rudá křídla však budou mít v boji o vítězství v této konferenci mimořádně těžkého konkurenta v podobě Blazmana, který prokazuje zejména v poslední době úžasnou formu. Třetí místo patří Páťovi, kterému se s týmem Chicaga také hodně daří a nakonec to může dopadnout tak, jako tehdy v Číně, kde platilo rčení:“ když dva se perou, třetí se směje.“ Čtvrtý je ChicharitoBos, který zatím hájí svou pozici před dotírajícími Markem66 a Bořkem, tito dva jsou mu na dohled. To se však už nedá říct o Radkovi, jehož sedmé Calgary ztrácí na první šestku 17 bodů. První osmičku uzavírá Petik. Stejně jako na východě, ani na západě není zdaleka rozhodnuto o postupující osmičce. Do boje o postup do vyřazovací fáze se určitě zapojí také AsteRix72, Hellhouse, nebo David7. Poslední čtvrtina 58.ročníku NHL nabídne jistě velká dramata, nyní už se láme chleba, jde o všechno!

 

Napsat komentář