Švédsko po čtrnácti ročnících díky Rapirovi zlatí, stříbro putuje do Kanady, bronz patří Slovensku

Švédsko po čtrnácti ročnících díky Rapirovi zlatí, stříbro putuje do Kanady, bronz patří Slovensku

Kanada byla blízko zlatému hattricku, jenže ve finále javorové listy padly. Finále mezi Páťou a Rapirem, zvládl lépe druhý jmenovaný a připsal si tak druhou zlatou medaili za sebou, na tu předchozí dosáhl právě s Kanadou. V tomto ročníku si však vzal pod křídla Švédské tři korunky a opět bez jediné ztráty kytičky dovedl své svěřence až k titulu mistrů světa. Sebevědomý kanadský soubor ve finále ostrouhal, prohrál těsně 6:7 a po dvou zlatých letech se tak musel spokojit „jen“ se stříbrnými medailemi.

Oba fináloví účastníci si během turnaje zapisovali vítězství za vítězstvím. Od kanadských hokejistů se možná čekal dominantnější hokej, ale nejdůležitější byly výsledky a ty kanadští hoši měli. Do finálového zápasu ztratili jediný bod, když v duelu se Švýcary ve skupině zvítězili až v nastavení. Ve čtvrtfinále si dle papírových předpokladů bez problémů poradili s výběrem Ruska, a tak je znovu čekal těžký zápas s Bjorkmanovým Švýcarskem, který znovu dělal Kanaďanům nemalé potíže. I tohle utkání však Páťa dotáhl do vítězného konce. Ve finále se však štěstěna rozhodla od Kanady odvrátit a finále tak opanoval Rapir s týmem „Tre kronor“.

Zápas o bronz lépe zvládl tým Slovenska, který pod vedením Chicharita porazil Švýcarsko 6:4 a to znamená, že Chicharito získal v posledních třech ročnících vždy medaili. Návrat po trestu tak Bjorkman medailí neoslavil, na tu si bude muset počkat.

Napsat komentář