Stanley Cup znovu v rukou Rapira! Ve finále play-off porazil Marka 4:1 na zápasy

Ve finále play-off 63.ročníku NHL na sebe narazily dva nejlepší týmy svých konferencí. Markův Detroit vyhrál západní konferenci o 7 bodů a po celou sezonu si počínal skvěle. Detroitská rudá křídla mu opravdu sedly, což potvrzuje hned 42 výher v základní hrací době v základní části z 52 zápasů. Celkově padl pouze 7x, z toho jednou po prodloužení. Rozdíl ve skóre měl jako druhý nejlepší z celé soutěže hned za Rapirem, a Markova finálová účast, jeho vůbec první v kariéře, tak byla více než oprávněná. I v play-off si počínal skvěle. Nejprve hladký postup přes Maxe595, poté se zapotil s Páťou a štěstěna se na jeho stranu přiklonila i v sérii s Elajtem. Ve finále už však stačil Rapirův Pittsburgh porazit jen jednou a skončil tak těsně před zlatou bránou..

Rapir s Pittsburghem nasbíral v základní části nejvíce bodů, konkrétně 105, když z 58 zápasů hned 48 vyhrál v základní hrací době. Během sezony se musel poklonit jen 6x, z toho 3x až po prodloužení. Skvělá čísla navíc podtrhl unikátním skórem 401:144. Jen 4x v historii Skamik Ligy se stalo, že by hráč pokořil metu čtyř set vstřelených gólů. Svou dominanci potvrzoval také během play-off, jimž proplul suverénně a poměrně hladce. V ani jedné sérii neprohrál více než 2x a vždy měl zápasy pod kontrolou. Nervózní mohl být snad jen v sérii s Donniem, s nimž prohrával 0:2 na zápasy, díky čtyřem výhrám v řadě však další vrásky na čele sám sobě nepřidal. Ve finále pak potvrdil svou suverenitu v celém ročníku celkovým vítězstvím 4:1 na zápasy nad Markem.