Skvělý vstup do 41.ročníku MS, 100% bilancí se zatím mohou pyšnit čtyři týmy!

Fantastický vstup do 41.ročníku MS mají za sebou Miki, David9, Marko66 a Radek. Tito hráči zatím na turnaji nezaznamenali ztrátu kytičky, má to ale háček, ještě totiž na řadu nepřišly vzájemné zápasy. Nejlépe si zatím vede Radek, který s Kanadou ve všech třech úvodních zápasech dokázal zvítězit. Skvěle jsou na tom také Miki s Davidem9, kteří mají na svých kontech dvě vítězství a co víc David9 dokonce ještě ani jednou neinkasoval a jeho skóre je 15:0!

Skupině A tedy zatím dominují Miki s Davidem (Rusko a Švédsko), třetí příčka patří hráči ChicharitoBos, jenž vede tým Švýcarska. Jeho šance na postup do čtvrtfinále však nejsou příliš reálné, z již šesti odehraných zápasů totiž zaznamenal jen dvě vítězství, stát se ovšem může cokoliv. S dosavadním průběhem MS může být spokojen také Rapír s týmem České republiky, protože ani on ještě v základní hrací době neprohrál, díky výhře po prodloužení však přišel o 100% bodovou bilanci a patří mu proto 4.místo s pěti body. Třetím týmem do party z této skupiny je Lotyšsko pod vedením Marka66, ten dokázal porazit těsně ChicharitaBose 4:3, což mu vyneslo místo mezi smetánku se 100% bilancí v úvodu mistrovství. Outsiderem skupiny bude pravděpodobně Bull a jeho Kazachstán, s nimž ve všech třech doposud hraných duelech svým soupeřům podlehl, pokud se ale zmátoří, může ve zbývajících duelech hodně zamíchat kartami v boji o postup do čtvrtfinále. Na první výhru čekají také Reinok a Alex7, druhý jmenovaný si ale připsal alespoň bod za prohru po prodloužení s Rapírem.

Ve skupině B je jasným lídrem dle předpokladů již zmíněný Radek, jemuž dýchá na záda Blazman s výběrem Slovenska. Vzájemný zápas těchto dvou favoritů nejen na postup ze skupiny, ale také celého mistrovství dopadl příznivěji pro Radka, který zvítězil 4:3. Tito dva hráči zároveň dokázali jako jediní bodovat, což je ale způsobeno zatím málo odehranými zápasy ve skupině. Po jedné prohře si připsali AsteRix72 a Bořek. Nepříjemný vstup do MS má za sebou Páťa s týmem USA, jenž prohrál obě svá úvodní klání. Na jeho obranu však nutno podotknout, že obě prohrál s favority skupiny důstojně a je jasné, že ještě neřekl poslední slovo. Šancí na nápravu bude dostatek.

Mistrovství světa je tedy v plném proudu, o napětí není nouze a s přibývajícími zápasy bude logicky ještě narůstat. Šanci na medaili má hned několik hráčů a všichni se těšíme na další napínavé souboje, které nám 41.ročník mistrovství světa přinese.

 

Napsat komentář