Rozhovor s Radkem

nhl2009 2013-06-10 10-16-35-15Rozhovor s Radkem.

REDAKTOR: Dobrý den.Vítám u rozhovoru váženého plejera Radka.Rekordmana v počtu odehraných zápasů a nejlepšího hráče v počtu triumfů ve všech soutěžích.Ahoj Radku.Působíš ve Skamik lize již od jejího vzniku.Přesně 26.listopadu oslaví Skamik liga již páté výročí na scéně hraní online hry NHL09.Co na tuhle skvělou metu říkáš a jak vzpomínáš na těžké začátky ligy?

RADEK: Nazdárek, předně musím říct, že Skamik liga je moje srdcová záležitost. Jak jsi již uvedl, Skamik liga započala před pěti lety dne 26. listopadu, kdy mám mimochodem narozeniny.To už prostě nemůže být náhoda 🙂 Začátky ligy určitě nebyly lehké, ostatně o tom jsi už povídal v jednom rozhovoru. Co si já pamatuji, tak tehdá někdy na podzim v roce 2008 vyšlo NHL09 a díky tomu vzniklo několik online lig různých kvalit. Působil jsem v jedné z nich, kde se hrála KHL (tehdy se to asi jmenovalo ještě Superliga, to už nevím). A právě tam jsem potkal našeho guru Skamika. Nějak to tam zrovna neodsýpalo, a tak se Skamik rozhodl založit vlastní ligu. Dostal jsem pozvánku a s jistým pocitem nejistoty jsem se do nové Skamik ligy zapojil. A musím říct, že toho dodnes rozhodně nelituji. V současnosti nemám přehled o ostatních nhl ligách (hraju jen Skamik ligu), ale domnívám se, že Skamik liga je výjimečná svou 5 letou tradicí a více než třiceti odehranými ročníky. Za to si prezident Skamik zaslouží velké uznání. A kdo ví, třeba v budoucnu převezme z rukou prezidenta ČR Řád Bílého lva, což je nejvyšší tuzemské státní vyznamenání 🙂

REDAKTOR: Tak to dopředu a zároveň i opožděně gratulujeme.:) Jak dlouho se věnuješ hraní nhl,kdy si začal hrát nhlko online a pamatuješ si na první Tvé soupeře ve Skamik lize?

RADEK: Díky moc. Jelikož jsem už postarší veterán, tak toho pamatuji z hraní hokeje docela dost. Začínal jsem na hře Face Off! vydanou roku 1989. V té době tu samozřejmě v ČR nebyla, takže jsem ji hrál až někdy v půlce devadesátých let. Pak jsem konečně přesedlal na první pořádnou hokejovou hru, konkrétně na NHL98, vydanou na podzim 1997. Nejprve jsem měl jen demo hry, kde se dala hrát jen jedna třetina v délce pěti minut.. S bráchou jsme toto demo hráli proti sobě dnem i nocí – on na klávesnici, já na myši, vše na jednom počítači. Ten kdo měl myš,tak nemohl zrychlovat 🙂 Pak jsem si sehnal a vypálil za těžký peníz celou hru NHL98 a mastil jsem ji jako blázen. Každou třetinu pěkně v délce 15 minut. Pamatuji si, že můj nejlepší hráč měl na konci sezony solidních 645 kanadských bodů 🙂 Postupně jsem přecházel na NHL99 a vyšší verze až k NHL2004. Tam začala moje online kariéra. Tehdy to šlo hrát i s netem cca 128 KB/s  a mohlo hrát naráz za jeden tým až 5 hráčů, takže sranda (a skoro pořád ofsajdy). No a opět postupně jsem se dostal až k NHL2008 a ke Skamik lize. Z prvních soupeřů si pamatuji ty, co hrají třeba i s přestávkami dodnes. Na jednoho týpka však dodnes zapomenout nemůžu – byl to Dumpers, který mi sebral v třetím ročníku ve finále Stanley Cup, jelikož jsem ho podcenil. Ale i tahle prohra byla určitě pro něco dobrá. Každá prohra posiluje 🙂

REDAKTOR: Hrajeme již 33.ročník hlavní soutěže, kterou je NHL liga.Si známý střídáním týmů.Za všechny ty ročníky si musel vyzkoušet snad všechny mužstva.Jaká je pravda a se kterým týmem nebo týmy se ti hrálo nejlépe?

RADEK: Máš pravdu, střídal jsem týmy jako ponožky. Každý ročník jiný tým, takže jsem opravdu vystřídal všech 30 týmů. Těžko říct, se kterým se mi hrálo nejlépe. Obecně mám v týmu rád rychlé hráče potřebné pro okamžité protiútoky a dále hráče s dobrým vhazováním. Pak je potřeba mít v týmu alespoň tři obránce s hokejkou doprava a alespoň čtyři útočníky s hokejkou doprava. A mám právě pocit, že toto vše se nesešlo v žádném týmu. Celkově se dá ale říct, že mezi dobré týmy lze z mého pohledu zařadit Detroit, Pittsburgh, Boston, San Jose a Vancouver. Pokud je ale někdo dobrý, tak dokáže uspět s jakýmkoliv týmem NHL.

REDAKTOR: Přesně tak uspět se dá s jakýmkoliv týmem. Jistě všichni vědí,že si velkým fanouškem české ikony Jardy Jágra.Jak se Ti hrálo s jedním jeho bývalým  týmem,konkrétně s New Yorskými jezdci?

RADEK: Jarda Jágr je bůh. Jsem jeho velkým fanouškem. Je to prostě hvězda nejvyššího kalibru. S Rangers se mi hrálo dobře, dokonce jsme dokázali v 19. ročníku vyhrát základní část. Škoda, že v týmu nebyl Džegr, neboť si kroutil svoji anabázi v Rusku.

REDAKTOR: Výčet Tvých úspěchů ve Skamik lize je opravdu velký.Několikanásobný vítěz základní části NHL.Trojnásobný vítěz Stanley Cupu.Osm medailí z mistrovství světa a jedno prvenství v European Trophy a nedávné vítězství v premiérovém ročníku extraligy.Kterých úspěchů si ceníš nejvíce a baví Tě pořád bojovat o vítězství?

RADEK: Za úspěchy jsem samozřejmě rád a je za nimi hodně dřiny, ať se to někomu může nebo nemusí zdát. Hlavně psychika dostává pořádně zabrat a někdy je to opravdu psycho 🙂 Nejvíce si vážím titulů ve Stanley Cupu, protože je to nejtěžší soutěž a je tam potřeba pořádně zabrat. Nedávno jsem byl třikrát v řadě ve finále Stanley Cupu a z toho byl „pouze“ jen jeden titul. I z toho je vidět, jak je soutěž náročná. Co se týče dalších soutěží, tak pak mám rád Mistrovství světa. Možná i kvůli tomu, že je tam možnost zisku tří medailí, takže je větší šance na nějaký ten úspěch 🙂 European Trophy a Extraligu beru jako zajímavé soutěže, kde určitě nechci být jen do počtu. Když to shrnu, tak ale pro mě stále platí slova, která pronesl Jarda Jágr – hrát hokej na malém kluzišti a nebo na velkém kluzišti jsou dvě rozdílné hry. Je potřeba k tomu podle toho přistupovat. S motivací do budoucna nemám celkem problém, protože hokej mám rád a pokud získám ještě pár dalších úspěchů, tak se zlobit nebudu 🙂

REDAKTOR: Ve Skamik lize momentálně působí několik stálic,které toho mají hodně za sebou.(Luky33,Bobi,Michal-Modry,Skamik…). Myslíš,že někdo ze součaných hráčů Skamik ligy se může přiblížit k těmto již legendám či veteránům?

RADEK: Ještě jsem neměl možnost si se všemi novými hráči zahrát, ale určitě by se nějaký adept našel. Třeba takový Blazon je opravdový hokejový blázen, který to tam sází i po slepu 🙂 Ale je pravda, že teď má herní pauzu, podobně i Fazzy. Kvalitní výkony podává dále např. Tommee, Bakčinc, Zaky91, Junior, Rapír a další, nerad bych na někoho zapomněl. Ovšem osobně si nejvíce cením hráčů, kteří dokáží podávat dobré výkony i bez použití naznačování a skill sticku, i když to není zakázané.

REDAKTOR: Na povrch prosakují informace,že by snad Skamik liga po zavedení automatického zápisu měla zavést i statistiky týmů a hráčů.Znamenalo by to více povinností pro hráče.Generování statistik ze zápasu pomocí programu GPC a poté jejich odesílání na web.Co říkáš na tuhle novinu?

RADEK: Musím říct, že původně jsem byl proti automatickému zápisu výsledků. Viděl jsem to jako cestu do pekel, kdy se ztratí kontakt mezi hráči. Ale jsem rád, že jsem se mýlil. Celou ligu to naopak zpřehlednilo. V některých předchozích ligách jsem program GPC používal a zase takový problém to nebyl. Domnívám se však, že je to zbytečnost. Hodně hráčů s tím asi neumí pracovat a může se stávat, že se pak statistiky z odehraného zápasu ztratí. Pak může přijít obviňování, že to někdo udělal naschvál atd. Zatím bych tedy ponechal současný stav se zapisováním výsledků a statistiky bych do toho nemontoval. Ale jak jsem už řekl, třeba se opět mýlím 🙂

REDAKTOR: Jak dlouho si myslíš,že bude Skamik liga dále tou nejlepší poloprofesionální online ligou na scéně.Na internetu se najde spousta online lig,ale ve všech se hraje nějakým způsobem upravené NHL.Nové soupisky,různé rostery a adonny…!

RADEK: Tak dlouho, dokud ji budu hrát já 🙂 Ale ne, to si dělám srandu. Skamik liga má své kouzlo podle mě právě ve své „jednoduchosti“, tzn. že zde nejsou stále měnící se soupisky, addony atd. Stačí jen nainstalovat hru a člověk může hrát. Vzhledem k tomu, že jsem fakticky hrál za všechny hráče celé NHL, tak mi nevadí neaktuální soupisky. Ale chápu, že někdo to může vidět jinak. Každopádně největší zásluhu na fungování ligy má samotný Skamik. Už kolikrát se na vše mohl vyprdnout, ale vždy v něm zvítězila touha táhnout tuhle káru dál 🙂

REDAKTOR: Myslíš,že je ještě něco co ve Skamik lize chybí?

RADEK: Tak to je jasné – ženský a chlast 🙂 Pokud to vezmu celkově, tak mě teď nic moc nenapadá. Já jsem spokojen se současným stavem. Akorát je škoda, když někteří hráči nejsou schopni odehrát playoff a pak musí přijít na řadu kontumace. Vždyť právě playoff je svátkem hokeje. Ale to jsem zabrousil trochu jinam. Doneslo se mi, že budou pravidelné rozhovory s hráči. To je věc, která se mi líbí. Rád si totiž čtu všechny články na Skamik lize a nové rozhovory budou dalším zpestřením. Takže vzhůru do toho 🙂

REDAKTOR: Poslední otázka. Ty si vypadl v 32.ročníku play off nezvykle velmi brzy.Mimo hru je také hráč Blazon. Kdo podle Tebe zvítězí nebo se dostane alespoň hodně daleko?

RADEK: Tak určitě 🙂 Každý den není posvícení, ale prohrát 3:4 na zápasy není taková ostuda. Navíc Sakic je jeden z kvalitních hráčů, kterého jsem zapomněl zmínit. Na mě umí zahrát opravdu dobře. Když se podívám na strukturu playoff, tak tam vidím několik favoritů, jmenovitě Skamika (pokud opravdu zamaká), Zakyho, Tommeeho a Bakčince. Překvapit může Sakic. Západní konference vypadá našlapaněji a je tedy otázka, zda vítěz této konference bude mít ve finále Stanley Cupu ještě dost sil 🙂

REDAKTOR: Moc dobře se mi s Tebou povídá,ale teď už opravdu poslední otázka.Co by si popřál Skamik lize do dalších ročníků?

RADEK: Rovněž děkuji za vydatný a přátelský rozhovor. Skamik lize bych popřál do dalších ročníků hlavně dostatek aktivních plejerů a Tobě Skamiku, abys měl i nadále hodně sil pro řízení této ligy, která je v Česku opravdu výjimečná. Všem plejerům „Ahóóóój“ 🙂

REDAKTOR: Děkuji Ti za Tvůj čas a za příjemně strávené dvě hodinky a nyní se opět můžeš vrhnout s chutí do hraní:)

Napsat komentář