Rozhovor s Lukym 33

luky rozhovorRozhovor s Lukym.

Redaktor:  Ahoj,vítám u rozhovoru jednoho z pilířů naší ligy a tím je Luky33. Luky zastihli jsme tě v dobré náladě na rozhovor?

Luky33: Ahoj, jsem rád, že jsem považován za pílíř ligy. Nálada je relativně dobrá.

Redaktor: Pověz nám před kolika lety započala tvá hokejová kariéra a jak ses dostal k NHL09?

Luky33: Těžká otázka … Jestliže je otázka celková kariéra NHL tak je to už 13 let, jestli online kariéra, tak 7 let a k NHL 09 jsem se dostal od NHL 08, který jsme hráli u kamarádů proti sobě na gamepadu a klávesnici, pak bylo NHL 09 a po roce hraní už to přestalo kámoše bavit kromě mě a bývalého hráče El-Diabla, jenže proti mě ho to nebavilo už tak jsem začal hledat na netu online ligu a narazil sem na začínající Skamik Ligu

Redaktor: Tak tím jsi mi zároveň odpověděl na další otázku, jak ses dostal do Skamik ligy? Chceš k tomu něco dodat?

Luky33: Ani nevím, možná to že mě přesvědčilo zůstat u této ligy skvělá parta lidí co tu začínala, ze kterých zbyla jen hrstka.

Redaktor: Jak dlouho již tedy působíš zde v lize a hrál jsi někdy nebo hraješ jinou ligu?

Luky33: V lize působím už 7 let ale měl jsem asi 4 přestávky, jednu ze zdravotních důvodů, zrovna první ročník ZOH kde jsem měl nejlepší sezonu v tu dobu … Hrál jsem asi v dalších 3 ligách ale nějak mě to tam nepřesvědčilo, pokaždý jsem se vrátil tam kde to znám : „domů“.

Redaktor: To je pěkné. Řekni nám jaké byly tvé začátky v lize, bylo to hodně těžké, nebo jsi do toho  vlétl “po hlavě“, jak se říká?

Luky33: No spíše jsem lítal po ledě sem tam, žádná obrana, žádný střely, samej hit a faul takže začátky byly ve stylu 10 a více 0 😀  rekord je snad 25:1 který jsem dostal od Pheta, taky bývalýho hráče ligy. Postupem času jsem se sice zlepšoval, ale nikdy jsem nedosáhl úrovně Radka, Skamika a podobných.

Redaktor: Máš tedy ještě nějaké sny a cíle v lize?

Luky33: Tak aspoň se opět dostat každou sezonu do PO jako tomu bylo minulý rok a postoupit do 2.kola PO aspoň v MS se pokusit opět bojovat o zlato a popřípadě se pokusit o druhé olympijské zlato, tentokrát celé.

Redaktor: Máš nějaký specifický propracovaný herní styl? podobně jako Radek?

Luky33: Ani ne, ale  pokouším se co nejvíc bránit abych už nedostával výsledky 10:0  když vyjde den mám i dobrej útok ale vyloženě strategii a styl nemám, myslím si že takhle soupeř neví co ode mě očekávat.

Redaktor: Jaké kluby a národní týmy jsi vedl v průběhu své kariéry?

Luky33: Tak toho bylo hodně.  V NHL jsem začínal s Islanders, pak jsem měl Los Angeles, Minnesotu, Edmonton, Phoenix, Calgary, Vancouver a skončil u San José, který mi vyhovuje nejvíc i když výsledky tomu nenapovídají.  A doufám že jsem na žádnej nezapomněl. V ELH to byl hlavně Zlín, pak Ústí a ostatní nevím už, zlín jsem měl  v Lize mistrů 2x , ale pak si ty kluby už nepamatuju z ligy mistrů, tý sem se neúčastnil pak už, a v národních týmech to bylo CZE, SVK, FIN,KAN, USA, DAN, NOR, BLR, SWE, RUS, LAT, a to je asi vše snad jsem nezapomněl. S Kanadou mám stříbro z MS a s Ruskem zlato z OH.

Redaktor: Ano pokud by někteří čtenáři nevěděli, tak Luky vybojoval společně s kamarádem a bývalým hráčem El-Diablem zlato z Olympijských her.

Luky33 : Ano to bylo to zdravotní přerušení v nejlepší dosavadní formě když jsem šel do čtvrtfinále s Ruskem neporažen, ale musel jsem přerušit účast.

Redaktor: To byla ale veliká smůla, ale určitě jsi velice šťastný, že to El-Diablo tak pěkně dohrál.

Luky33: No bylo to myslim v den mých 20. narozenin, takže to byl supr dárek.

Redaktor: Tak z toho usuzuji, že ti je 25 let. Tedy člověk v nejlěpší formě. Děláš tedy nějaké sporty v reálném životě?

Luky33: No to sice jo, ale můj zdravotní stav mi to nedovoluje, ikdyž sport mám velice rád a hrávali jsme s klukama v zimě hokej, v létě fotbal ,jezdil jsem na kole, ale zdravotní problémy s kolenama mi dovolují sportovat už jen zde, proto to hraju na odreagování od všeho a né na vítěztví. Ikdyž každé vítěztví potěší, hlavně nad soupeři Tome, Radek a všichni co jsou v prvních příčkách tabulek.

Redaktor:  Ale, tak to mě samozřejmě velice mrzí, že nemůžeš sportovat, ikdyž bys chtěl a někteří můžou, ale neváží si toho. Je to přece jeden z nejhezčích pocitů co člověk může zažít, když udělá nějaký úspěch, a může být sebemenší.

Luky33: Právě většinou ti co můžou nechtěj a ti co chtěj nemůžou. … Osobně kdybych mohl sportovat vybral bych si florbal, kterej je takovou „levnější“ náhražkou hokeje, protože hokeji jsem propadl.

Redaktor: Víme, že jsi mezi hráči poměrně oblíbený. Jak jsi to dokázal? Klidně se trochu pochval.

Luky33: Opravdu?  tak to mě těší. Tak doufám že to je tím, že jsem nekonfliktní, dohraju zápas i kdyby to bylo 40:0 pro soupeře a uznám prohru jinak nevim co bych dodal víc.

Redaktor: Jaké hráče sis za ty roky oblíbil a jací ti zrovna nepadly do noty?

Luky33: Ti co mi nepadly do noty tak spíše už nehrajou u nás a ti co mi padly do noty tak rozhodně Skamik, Radek, Bobi, Tome, Miki, DannyCV, Madl, Rapir  a  mnoho dalších a mezi nimi samozřejmě i ty Jagy. Dodal bych ještě, že ty co jsem nevyjmenoval, těm se omlouvám ale určitě to jseš i ty kdo to zrovna čteš.

Redaktor: Tak to si samozřejmě moc děkuji a myslím, že i ostatní. Tak jaké kluby máš nejradší v reálném životě, ať už z NHL,KHL,ELH nebo jiných soutěží a nebo i mezinárodní scéna?

Luky33: Mezinárodní je jasná : Češi …. NHL : San José a tam kde je Jarda. V ELH Kladno,Zlín ale letos jsem přál titul Litvínovu i proto, že je ze stejnýho kraje jako já. A KHL nesleduju moc, jen když tam byl Lev Praha.

Redaktor: A k tomu patří moje oblíbená otázka. Oblíbení hráči kromě JARDY JÁGRA?

Luky33: Krom Jardy je to Voráček, Michálek, Židlický, Kaberle, Hertl, Červenka, víc si nevybavím.

Redaktor: Tak už se pomalu blížíme ke konci a proto se zeptám, chtěl by jsi něco na Skamik lize změnit nebo se ti takhle líbí?

Luky33: Tak změny no, více aktivních hráčů, více nějakých mini soutěží, ale to zase souvisí s tím, že Skamik nemá tolika času a dělá to ve volným čase takže i možná více pomocníků pro Skamika.  Chápu, že přes léto to nemá  moc cenu rozjíždět něco novýho, ale s tím nápadem o prázdninách ligy mě napadlo že místo hlavních soutěží by mohlo bejt právě 2-3 menší turnaje ve stylu Original Six.

Redaktor: Ano velice dobrý nápad. Tak na závěr, co by si popřál Skamik lize do budoucna? Přecejen už není tolik nadšenců pro tuto relativně starší hru.

Luky33: Spoustu online hráčů, odehraných zápasů a minimálně dalších 7 suprových let ,aby Skamik vydržel jako admin protože je vidět že odvádí dobrou práci, když stále fungujem.

Redaktor: Ano taky si myslím, tímto Ti Skamiku děkujeme jménem všech hráčů, že pořád funguje tato výborná liga.

Luky33: Přesně tak.

Redaktor: Tak bohužel moc mě to baví a chtěl bych pokračovat v rozhovoru, ale už si nám prozradil snad úplně vše. Děkuji ti za tento překrásný rozhovor, který sice trval docela dost času, ale velice mě to bavilo a doufám, že tebe taky a doufám, že jsi rád, že si na tebe (matadora a pilíře) někdo udělal čas. Ber to jako poděkování za služby a věrnost lize a přeju ti mnoho úspěchů a hodně štěstí ve hře i ve tvém životě.

Luky33: I já děkuji a je to pro mě čest a pocta a rozhodně mě to moc bavilo. Děkuji za přání a doufám že se někdy zase setkáme u rozhovoru, kde budu mít za sebou už nějaké tituly i v NHL.

Napsat komentář