Rapir znovu útočí na Stanleyův pohár, ve finálové sérii s Markem vede 2:0

Rapir znovu útočí na Stanleyův pohár, ve finálové sérii s Markem vede 2:0

Už počtvrté v řadě je účastníkem finálové série hráč Rapir, který tentokráte s Pittsburghem útočí na svůj jedenáctý triumf v NHL. Vůbec poprvé se propracoval do finálového klání Marko, který s Detroitem, tedy klubem, s kterým nyní Rapir válčí v aktuálním ročníku, prošel přes tři sériové konfrontace docela hladce. Jen ve druhém kole play-off musel překonávat těžký oříšek v podobě Páti. Sérii mezi Markem a Páťou musel rozhodnout až sedmý zápas, v němž nakonec možná víc přiklonilo štěstí na stranu Red Wings. Předchozí sérii prošel Markův Detroit jako nůž máslem, když v soubojích s Maxem595 neztratil jediný zápas. A díky vytíženosti Elajta v osobním životě, který se nestihl účastnit finále západní konference, proplul až do finále celého play-off.

To Rapir měl podstatně těžší cestu. Nejprve si musel poradit s Borisem98, což svedl hravě a bez porážky postoupil do dalšího kola. Ve druhém kole play-off zavítal na led Caroliny a s jeho svěřenci musel do PNC Center zavítat více než 2x. Donnie a jeho hurikáni totiž dokázali sebrat Penguins hned dvě kytičky, na víc se ale nezmohli. A po úvodních dvou porážkách vyhrál všechny následující zápasy v sérii Rapir. Ve finále konference na východní části pak na sebe narazili staří známí (Skamik a Rapir). I v této sérii Rapir prohrál dva duely, víc proher už ale nepřipustil, a tak se do finále play-off 63.ročníku NHL dostal právě on.

Aktuálně máme za sebou již první dva finálové duely, v obou zvítězil Pittsburgh pod taktovou Rapira a pokud budou oba aktéři předvádět ofenzivní hokej, jako tomu bylo doposud, tak se máme na co těšit. V prvních dvou zápasech padlo dohromady 23 gólů. Marko se bude muset vzchopit, neboť oba duely prohrál poměrně jasně. Jeho Detroit nemá co ztratit, dokáže ještě sérii zvrátit, nebo si Rapir připíše jedenáctý Stanley Cup?

Napsat komentář