Rapir přidává do vitríny další trofej, podruhé v řadě získal Stanley Cup!

Rapir přidává do vitríny další trofej, podruhé v řadě získal Stanley Cup!

Jubilejní desátý triumf v NHL si připisuje na konto historicky nejúspěšnější hráč Skamik Ligy Rapir. Tento hráč ovládl celý 61.ročník NHL, neboť kromě Stanley Cupu získal také Presidents‘ Trophy pro vítěze základní části, tu získal již popáté a zařadil se tak na třetí místo za Radka a Páťu co do počtu zisků této trofeje.

Statisticky a s trochou nadsázky by se dalo říci, že Rapir vyhraje každý šestý ročník NHL, to je ale zavádějící, protože v posledních deseti ročnících zvítězil Rapir hned šestkrát! Jeho dominance pokračuje také v aktuálně hraném 62.ročníku, v němž to vypadá, že opět získá Presidents‘ Trophy a znovu tak bude největším favoritem na zisk nejprestižnějšího hokejového poháru na světě! Tentokráte už ale ne s Edmontonem, s kterým získal předchozí dva Stanley Cupy, o dokonání hattricku se bude snažit s týmem Anaheimu Ducks. Ale o tom až příště.. Nyní se pojďme podívat na cestu Oilers za titulem.

Na úvod snadný rozjezd a jasný postup přes Hellhousův Phoenix, pak ale přišla těžká a dle výsledků nejtěžší série z celého Play-Off. Rapir se potkal s Páťou, který postoupil s týmem, s nimž Rapir aktuálně kraluje NHL. Pikantní souboj pro něj. A nutno dodat, že chybělo opravdu málo, aby ho v podstatě jeho svěřenci vyřadili a o desátý triumf v nejlepší hokejové soutěži světa jej připravili. Páťa vedl už 2:0 na zápasy, jenže oba hráči jakoby před domácím publikem byli svázání nervozitou a také Ducks doma následující dva duely prohráli. Stav série byl tak srovnaný a týmy se znovu přesouvaly do Kanady. V Rogerově paláci už však domácí dokázali zvítězit a Rapir se tudíž poprvé ujal vedení v sérii. Páťa ovšem dokázal odpovědět těsným vítězstvím 3:2 a tento vele vyrovnaný souboj tak musel rozhodnout sedmý zápas. V něm rozhodli opravdu detaily a snad i kus štěstí, neboť Oilers zvítězili velmi těsně 7:6 a ukázali tak sílu charakteru a psychické odolnosti.

V Play-Off si výborně vedl rovněž ve formě hrající Elajt, jenž se svým Coloradem vyřadil dvě velká jména. Ve čtvrtfinále konference si poradil s Bjorkmanem, aby poté vyřadil po sedmi zápasech Radka. Pro Radka to byla už druhá série hraná na maximální počet sedmi zápasů, ve čtvrtfinále konference totiž porazil 4:3 na zápasy Chicharita a zajímavostí je, že přestože odehrál jen dvě série, tak měl na kontě o 6 zápasů v Play-Off více než finalista Skamik. Edmonton vstoupil do finálové série Západní konference podstatně lépe než jeho soupeř a dvěma úvodními vítězstvími 9:3 a 4:1 dali jasně najevo, kdo že bude v sérii favoritem. Elajt sice stačil snížit vítězstvím 5:3 na 2:1 na zápasy, to bylo ale z jeho strany vše. Oilers s Rapirem v čele si finále Play-Off nenechali ujít a dvěma výhrami dokonali postup.

Rapirův tým se do finále Play-Off probojoval mnohem dříve než jeho protivník z Východní konference. Do poslední chvíle proto nevěděl, zda očekávat repete z předchozího ročníku a řežbu s Davidem9 nebo se utká se Skamikem. Vše nakonec vzal do svých rukou David9, který svým nevhodným chováním a urážením soupeře vyřešil tuto tajenku a po rozhodnutí Skamika vyřadit tohoto hráče ze všech soutěží na skamikportalu, tak bylo jasné, že se utká právě se Skamikem.

Naposledy se Skamik s Rapirem setkali v Play-Off v květnu roku 2016, tehdy vyhrál sérii Skamik 4:1 na zápasy. Sabres v té době vystavili stopku Lightnings už v semifinále Východní konference. Jenže veškeré analýzy Rapir ihned zhatil skvělými výkony, kdy Skamikovi nedaroval jedinou výhru a po výsledcích 6:5, 13:4, 3:1 a 4:3 nechal na poslední porážku se Skamikem zapomenout. Nad hlavu tak zvedl zaslouženě Stanleyův Pohár pro vítěze NHL, zda se mu to podaří i pojedenácté celkově a potřetí v řadě, o tom se přesvědčíme v následujících dnech, potažmo týdnech..

Napsat komentář