Preview: Ve finále Ligy mistrů se střetne David9 s Bjorkmanem!

21. ročník Ligy mistrů je pomalu u konce, čeká nás totiž už jen finálový duel, do kterého postoupili hráči David9 s českým týmem Vítkovice Steel a Bjorkman, který hraje za ruský Avangard Omsk.

Favorita bychom hledali marně, oba finalisté jsou velmi zkušenými hráči a těžko tipovat, který z nich nakonec posledním zápasem této soutěže strhne vítězství na svou stranu. Pojďme si oba favority na úvod představit..

David9: Se svými Vítkovicemi ovládl suverénně skupinu A, ve které ztratil jediný bod díky výhře po prodloužení. O tento bod ho obral Petikův Ingolstadt, který právě s Davidem9 z této skupiny postoupil do vyřazovací části. V té narazil David9 na nepříjemného soupeře v podobě PeTrixe, jenž byl pro Davidovy Vítkovice jednoznačně nejtěžší soupeř, což deklaruje těsné celkové skóre 9:8 v prospěch Davida9. V semifinále narazil na, v posledních týdnech, dominantního Blazmana, který do semifinále postoupil s Luleou. Čekala se úporná a vyrovnaná bitva o každý kotouč, nicméně David9 všechny tyto předpoklady zhatil jasnými výhrami a celkovým výsledkem 17:7 (11:2 a 6:5) a cestě do finále už tak nic nebránilo..

Bjorkman: Bjorkmanova cesta byla v lecčem podobná. Svou skupinu D vyhrál před PeTrixem a do čtvrtfinále mu byl přidělen velmi silný soupeř a to Radek s týmem Sparty. I tady se čekala vyrovnanější bitva, Bjorkman však neponechal nic náhodě a po dvou výhrách 6:2 a 5:4 se mohl těšit na semifinálové klání s Rapirem. Ruku na srdce, mnozí očekávali spíše postup Rapíra, což tak také po prvním duelu vypadalo, protože jej Rapír vyhrál 5:2. To, co však Bjorkman v druhém zápase dokázal, si budou oba aktéři jistě dlouho pamatovat. Bjorkmanův Omsk vlétl na svého soupeře jako uragán a zdecimoval všechny jeho sny na finále. Vítězství 5:0 nakonec posunulo do finálového duelu právě Bjorkmana.

Ve finále jsou oba borci zaslouženě a všichni v napětí očekáváme, jak tento zápas dopadne. Tentokráte už nepůjde o dva zápasy, nýbrž o jeden, o to víc je ve hře! Pro mnohé je favoritem David9, který prokazuje poslední dobou skvělou a hlavně stabilní formu. Role mírného favorita však může svazovat a to by mohla být voda na mlýn pro Bjorkmana, který už v podobné situaci byl a vyšel z ni, jak už víme, vítězně. Jak utkání dopadne si můžete tipnout pod článkem, kurzy jsou vypsány následovně..

David9 vs. Bjorkman
Výhra domácích: 1 (2,25)
Remíza: 0 (4,40)
Výhra hostů: (2,90)

Napsat komentář