Preview před finále Světového Poháru: trumfy, slabiny, historie vzájemných zápasů a slovní přestřelky

Preview před finále Světového Poháru: trumfy, slabiny, historie vzájemných zápasů a slovní přestřelky.

Dva velcí hráči svedou bitvu o svůj první Světový Pohár v kariéře. Ani jeden z nich ještě tuto trofej nad hlavu nezvedl. Jednomu z nich se to určitě podaří. Skamik vs. David9. Tato bitva dvou kohoutů, kteří budou s nadsázkou bojovat o vládu nad jedním kurníkem, bude mít také díky nedávnému konfliktu v diskusním fóru zvláštní příchuť..

nhl2009-2015-03-12-11-29-27-11

V poslední době spolu odehráli pět duelů, jen v jednom případě zvítězil Skamik, nejen proto bude mít samozřejmě velkou chuť svému sokovi zbylé čtyři porážky vrátit, i s úroky za slovní hříčky. David9 jde do tohoto dvojzápasu v roli favorita, bodejť by ne, vždyť z výčtu zmíněných posledních pěti vzájemných zápasů nasázel Skamikovi v průměru pět gólů na zápas, sám přitom jen v průměru dva inkasoval. Ten poslední, který sehráli oba borci do soutěže NHL a v němž Skamik po desátém inkasovaném gólu nechtěl pokračovat, a tak utkání předčasně ukončil, rozpoutal vzájemný konflikt, jenž prosákl na veřejnost.
David9 popíchl a zároveň osočil svého soupeře z toho, že nedovede zkousnout porážku, o jeho nekalých praktikách, kdy sám vybízí slabší soupeře k předčasnému ukončení zápasu v době, kdy vysoko vede, však mnozí hráči Skamik Ligy vědí své. K tomuto se dá použít jedno přísloví a sice, že každý by si měl zamést před vlastním prahem, než začne kritizovat ostatní. Sám Skamik se k tomu vyjádřil dost stručně, ale jasně: „Davídku medvídku, já když vypnu zápas, tak k tomu mám důvod a dokonce jsem ti ho napsal a navrch se omluvil. Tvé komentáře a pošťuchování během zápasu si nech pro sebe, jsem na to už alergický!“, vzkázal Davidovi dost lakonicky. O slovních tahanicích obou hráčů si jistě udělá obrázek každý jedinec sám, je jasné, že si ani jeden z účastníků finálové partie nic nedarují. A kdo ví, třeba budou jejich souboje každým zápasem gradovat..nhl2009-2014-08-06-23-20-41-90

Na ledě to bude vřít, oba ví, co od sebe čekat a bude záležet zejména na Skamikovi, jak se přizpůsobí hře Davida, který hraje v podstatě neměnným stylem. Ve skupině se utkali, tehdy vyhrál David9 6:1, finále však bývá vždy naprosto odlišné. Skamikovi hraje do karet jednoznačně zkušenost a fakt, že dokáže zapnout vždy v pravý moment a předvést skvělý výkon v zápase, ve kterém potřebuje. Na druhou stranu Davida9 je velmi těžké bránit. Dokáže dát gól de facto z každé pozice a jeho útočná síla je pověstná. Nikdo netvrdí, že je nezastavitelný, ale musí se sejít víc věcí, aby na něj dokázal Skamik vyzrát.

 

Předfinálové kurzy favorizují Davida9 a jeho výběr ze země tří korunek v kurzu 1,40. Na výhru Süomi je vypsán kurz 2,70. Oba soky před 1.finálovým zápasem zpovídali novináři na tiskové konferenci, na niž ještě přilili olej do už tak dosti rozpáleného ohně.

SKAMIK
Jak se cítíš před všemi očekávaným finálovým soubojem?
 – Jako vždy,denně si dávám dva kousky a čekám na Davídka až se ozve a budu si s ním moct zašolíchat tohle finálko. Zkrátka nijak zvláštně.

Co myslíš, že bude na soupeře platit?
 – No možná bych mohl použít jeho zbraně, tudíž ho otravovat v pauze ve hře (smích). Co se týče taktiky, tak betonovat a betonovat, sem tam možná i zdržovat a vodit si ho v jeho obranném pásmu a také si hlídat jeho výjezdy zpoza brány.

Jak vnímáš poslední vzájemnou roztržku s Davidem?
 – Úplně v klidu, všichni si již obrázek o pánu Davidovi udělali. Ale možná tím, že jsem Skamik (Admin ligy), tak spousta plejerů mlčí a bojí se o své místo, kdo ví!

Kdybys mohl jednu věc na svém soupeři změnit, co by to bylo?
 – Neměnil bych nic, byla by nuda. Občas je potřeba, abychom v lize měli nějakého „hajzlíka“. Věřím, že hráči jako Radek či Rapír si ho umravní!

V jakém se nacházíš rozpoložení, cítíš, že Světový Pohár zvedneš nad hlavu právě ty?
– Popravdě ani ne! Musela by se sejít spousta věcí, abych zvítězil. Ale všichni jistě pamatujete můj finálový souboj ve Skamik lize právě s Davidem, kde se mi podařilo zvítězit, ale to je minulost. Stát se může všechno, uvidíme.

Co bys vzkázal na závěr svému soupeři?
 – Ať mi v pauze, kdybych náhodou vyhrával nevypisuje (smích), nebo hned vypínám. Jinak jsem opravdu moc rád, že hraji zrovna proti němu.

DAVID9
Jak se cítíš před všemi očekávaným finálovým soubojem?
 – Cítím se skvěle, forma je dobrá a doufám, že nás týmový výkon v čele s hvězdným Sundinem dovede k titulu. Zároveň doufám, že mi Skamik opět v půlce zápasu nevypne hru, když tak učinil v nhl za stavu 10:0 po posledním gólu.

Co myslíš, že bude na soupeře platit?
– 
Dobrá obrana, zbytečně nenapadat, protože soupeř toho dokáže využít a týmový výkon podpořen dobrým výkonem krále Henrika.

Jak vnímáš poslední vzájemnou roztržku se Skamikem?
 – Jak bych to popsal.. Když jsou nějaká pravidla, tak se mají respektovat a hlavně by je měl respektovat ten kdo je napsal a ne ,že vypíná zápasy v průběhu zápasu a blbě se vymlouvá a nebo zbytečně zdržuje v obranném či středním pásmu.

Kdybys mohl jednu věc na svém soupeři změnit, co by to bylo?
 – Bez komentáře

V jakém se nacházíš rozpoložení, cítíš, že Světový Pohár zvedneš nad hlavu právě ty?
– Máme celkem zdravé sebevědomí, ve skupině jsme je porazili a tak si na svého soka ze severu věříme.

Co bys na závěr vzkázal svému soupeři?
 – Pevné nervy, se mnou budou potřeba 🙂 ,ať vyhraje lepší.

Všichni se na bitvu titánů velmi těšíme a přejeme si, aby vyhrál ten nejlepší! Kdo vyhraje podle vás? Pod článkem můžete hlasovat!

Napsat komentář