Panování Davida9 ukončeno, Ligu Mistrů vyhrál Rapir!

Panování Davida9 ukončeno, Ligu Mistrů vyhrál Rapir!

Další ročník Ligy Mistrů je za námi, na trůn se po čtyřech ročnících vrací Rapir, ten si připsal díky finálovému vítězství nad Davidem9 již devátý triumf v této soutěži a v celkové historii Ligy Mistrů jasně kraluje.

David9 měl šanci na hattrick, předchozí dva ročníky totiž ovládl on, jednou s Omskem, podruhé s Atlantem Mytišči a právě tyto dva celky se ve finále utkaly i nyní. Na třetí vítězství v této soutěži v řadě útočil pro změnu s Omskem a v cestě mu tedy paradoxně stál právě celek z Mytišči, jehož koučem byl Rapir. Staří známí soupeři věděli, co od sebe čekat, a tak se dal předpokládat velmi vyrovnaný duel a tak se taky stalo. Ve finálovém klání padlo jen pět branek. O jednu víc nakonec vstřelil Rapir a stal se tak staronovým vítězem této soutěže.

Zajímavostí je, že právě poslední dva finalisté z Omsku a Mytišči ovládli Ligu Mistrů v posledních deseti ročnících hned 9x! Jedná se tak o nejúspěšnější týmy vůbec. Pozoruhodný je rovněž fakt, že pouze 9x se ve čtyřiadvaceti ročnících stalo, že nevyhrál ruský tým.

Napsat komentář