MS: Titul mistrů světa zůstal v Kanadě, bitvu dvou suverénů ovládl Rapir!

Slovenská pohádka skončila. Titul mistrů světa slaví po výhře 7:3 Kanaďané..

Hokejisté Kanady obhájili titul mistrů světa, když na 47. mistrovství světa porazili ve finále Slovensko. Duel rozhodla druhá polovina utkání, když Rapir s Kanadou převzal otěže utkání a dokázal zvrátit nepříznivě se vyvíjející finálový zápas. Slováci do této řežby o zlato vstoupili nejlépe jak mohli a po deseti minutách úvodní části vedl 2:0. V první třetině velmi nervozně působící Kanada neměla odpověď na precizní hru v podání Chicharitových svěřenců a jen těžko se probíjela do útočné třetiny. Slováci ovšem nedokázali nastolené tempo udržet a kontaktním gólem ještě před první pauzou se Rapirovi hoši vzpamatovali.

Po přestávce přišla otočka, Kanada se dostala do vedení 3:2, Chicharito však nic nezabalil a stále pokračoval ve své hře, která jej zdobila po celý turnaj. Kýženého vyrovnání se nakonec dočkal, to byla však jeho poslední radostná chvíle v zápasu. Poté lacinými chybami nabídl soupeři znovu vedení a ten už si titul vzít nenechal.

Rapir tak získal čtvrté kariérní zlato, Chicharito pokračuje ve sbírce cenných kovů a po předchozí první medaili (bronzové), si nyní připisuje stříbro. Zápas o bronz zvládl lépe Steve, který v konfrontaci s Mikiho Lotyšši zvítězil jasně 8:2. Steve získal vůbec první medaili a rozšiřuje tak historickou tabulku hráčů, kteří dosáhli na medaili.