MS: Pětice hráčů si zajistila postup o zbylá tři místa bude velký boj!

MS: Pětice hráčů si zajistila postup o zbylá tři místa bude velký boj!

Po zhruba měsíční odmlce se na scénu vrátilo také mistrovství světa. Tato soutěž byla na nějaký čas přerušena, přednost totiž dostal výroční turnaj zvaný Original 8. Ten se však už dostal do vyřazovací fáze, a tak vznikl prostor na návrat k MS! 

Los si s některými pěkně pohrál. Zatímco Skupina A vypadá na první pohled pro favority shovívavě, v konkurenční skupině B můžeme najít více než čtyři adepty na postup dále. Jak známo, tak do čtvrtfinále můžou postoupit z každé skupiny jen čtyři týmy, a proto můžeme čekat zejména ve druhé zmíněné skupině napjaté bitvy!

Začněme ale abecedně a podívejme se na skupinu A. Tu zatím vede Steve, který má na kontě 18 bodů, i přesto ale postup z prvního místa stále nemá jistý, neboť ten má ve svých rukou Rapir. Jeho Rakousku stačí jakkoliv vyhrát zbývající dva duely, tyto výhry jej posunou právě před Steva a zajistily by tak Rapirovi postup z nejvyšší příčky. Na druhou stranu, právě Rapir může se svými karty kalkulovat dle vlastní libosti a vzhledem k vývoji ve skupině B uhrát výsledky, které potřebuje. Třetí místo patří aktuálně Kanuemu a vypadá to, že na něm také zůstane. Šanci dostat se před něj má stále sice JoeBlack, toho ale čekají těžké zápasy. Stoprocentně už se postoupit nepodaří Kofilonovi, jenž si ale vedl se svým týmem Dánska solidně. Sedm bodů v sedmi zápasech je na nováčka na našem portálu slušný počin. Teoretickou šanci na postup ještě mají Salud s Maxem595, tito dva hráči už si ale nemohou dovolit ztratit. To bude pro oba obtížný úkol, uvidíme, jak se s tím popasují. Skupinu pak uzavírá JagyCZ se třemi body.

Skupina B je ještě zajímavější. Dostala se do ní opravdu velká jména a ambice na postup do vyřazovací části mistrovství měli na startu v podstatě všichni hráči této skupiny. Vývoj ve skupině už rozhodl o tom, kdo postoupí z prvního místa. Téměř jistě z nejvýhodnější příčky postoupí nejsilnější výběr Kanady v čele s Elajtem. Aktuálně mu sice patří druhé místo, jenže má zápas k dobru s posledním týmem skupiny Norskem, který vede DelnoHero_CZ. Druhé místo tak zřejmě připadne Chicharitovi, jenž si pro toto mistrovství vybral celek Finska. O zbylá dvě postupová místa ale bude velká pranice! Páťa, Taron, Smolko a Radek, to je kvarteto adeptů na třetí, respektive čtvrtý flek. Nejlepší výchozí pozici momentálně mají Páťa s Taronem, kteří jsou na tom z této čtveřice bodově nejlépe a mají šest bodů. O tři body zpět, ovšem se zápasem k dobru je Smolko. Bodově stejně se Smolkem je na tom Radek, ten má ale o zápas více než Páťa s Taronem, čili Kazaši to budou mít ze všech nejtěžší. Z počátku se měl do postupových bitev zapojit také Miki, jenže jeho chemie s týmem Švýcarska nezafungovala, a proto stačil ukořistit z pěti zápasů jen bod a na postup už to tudíž nevypadá. Skupinu pak uzavírá již zmíněný DelnoHero_CZ.

Napsat komentář