MS ovládly evropské týmy, ze zlata se raduje Bjorkman!

MS ovládly evropské týmy, ze zlata se raduje Bjorkman!

45.ročník mistrovství světa je za námi, nyní už víme, že vítězem světového šampionátu se stal Bjorkman s týmem Slovenska. Ten si tak připisuje druhé zlato v kariéře a celkově třetí medaili z tohoto turnaje. Tímto se tak posunul do první patnáctky všech medailistů v historii mistrovství světa.

Nejdůležitější bitvu na cestě za zlatem svedl Bjorkmanův mančaft ve čtvrtfinále, ve kterém narazil na finský výběr Davida9. S ním si poradil až v nastaveném čase a po vítězství 5:4 po prodloužení jej už čekala poměrně snadná cesta. V semifinále totiž narazil na velké překvapení z Francie, jejíž reprezentaci měl v tomto mistrovství na starost Páťa. Tým ze země galského kohouta ve čtvrtfinále velmi překvapivě vyřadil velkého adepta na titul Skamika. Dlouhý zápas vyhrál Páťa až díky lépe provedeným samostatným nájezdům. V semifinále už ale outsider nestačil právě na pozdějšího vítěze ze Slovenska. Bjorkman neponechal nic náhodě a vítězstvím 7:3 si zajistil jistotu medaile.

Na druhé straně pavouka se dařilo Rapirovi, který s týmem takzvaného druhého sledu nejprve ve čtvrtfinále vyřadil druhého zámořského adepta na zisk medaile Kanadu v čele s Mikim, aby pak v semifinále vyprovodil český tým trénovaný Radkem. Zamezil tak česko-slovenskému finále, které mohlo mít zvláštní příchuť, protože tyto týmy koučovali právě hráči dané země. Ve finále už však Německo padlo, když nestačilo na Slováky, přesto je stříbro s tímto týmem skvělým úspěchem.

O bronz tedy usilovala dvojice Páťa – Radek. Papírovým favoritem byl zejména díky kvalitnějšímu celku druhý jmenovaný a svou roli také potvrdil. Radek nasázel gólmanu Huetovi osm branek a zaslouženě si tak připsal na své konto už devátý bronz z MS v kariéře.

Napsat komentář