MS: Klíčové bitvy jsou tady, na programu jsou čtvrtfinálové zápasy!

MS: Klíčové bitvy jsou tady, na programu jsou čtvrtfinálové zápasy!

Ne nadarmo se říká, že čtvrtfinále je klíčovým zápasem celého mistrovství světa. Už několikrát se stalo, že suverénní tým vyhrál skupinu, avšak v souboji o semifinále padl. V tomto ročníku MS máme dva týmy, které suverénně opanovaly své skupiny. Ve skupině A dominovalo Slovensko v čele s Chicharitem, ve vedlejší skupině B pak nedal soupeřům šanci Rapir s Kanadou. To však těmto dvěma celkům nemusí být ve čtvrtfinále nic platné..

Slovensko  vs. Finsko
Výsledek obrázku pro pavol demitra slovensko X Související obrázek
– Slovensko určitě na začátku takovým favoritem nebylo, svými kolektivními výkony se ale samo postavilo do role favorita na vítězství. Neskutečná síla v ofenzívě a zkonsolidovaná obrana způsobila neuvěřitelnou dominanci a se Slováky se prostě musí počítat. Na druhou stranu mohou být výkony ve skupině pro slovenské hokejisty svazující, neboť rozdíl mezi zápasy ve skupině a vyřazovacími zápasy je značný a to hlavně v psychice. Ve skupině se přece jen padnout může, ve vyřazovací fázi už na zaváhání prostor není a to je určitě výhoda pro Finsko, které si postup zajistilo díky výhře s Kazachstánem, v opačném případě by už bylo dávno doma. Oba hráči, tedy Chicharito a Kanue se v předchozím ročníku utkali ve stejné fázi soutěže, tehdy postoupil paradoxně s výběrem Finska Chicharito, který Kanueho Švédy porazil 7:4. Pomstí se Kanue a postoupí přes favorizovaného Chicharita?

Česko vs. Lotyšsko
Výsledek obrázku pro jaromír jágr česko X Související obrázek

– Po pár ročnících odmlky se na scénu čtvrtfinále vrátilo Lotyšsko a to zásluhou Mikiho. Ten svůj tým dovedl do vyřazovací fáze z třetího místa, když prohrál jen dva zápasy – s kým jiným než s lídrem skupiny Chicharitem a druhým Stevem.. Ale v konkurenci Maxe595 či Skamika je to jistě značný úspěch, ostatně málokdo asi čekal tak jasný postup Lotyšů. Vzhledem k tomu, že z druhého místa ze skupiny B postoupil výběr České republiky pod vedením Elajta, utkají se proti sobě ve čtvrtfinále právě tyto dva týmy. Když přihlédneme k síle kádru Elajtova týmu a vezmeme v potaz fakt, že Elajt obhajuje zlato a žene ho velká touha nejcennější kov obhájit, tak je favoritem na postup on. Miki však předváděl ve skupině stabilní výkony a nebylo by zas tak velkým překvapením, kdyby Elajta zaskočil. Otázkou také je, v jaké fyzické kondici Elajtův výběr nastoupí, jak jistě všichni víme, blíží se víkend a v tomto období není Elajtova disciplína zrovna příkladná. Šance na postup Lotyšů tak v tuto chvíli roste.

Kanada vs. Švédsko
Výsledek obrázku pro Sidney crosby canada X Výsledek obrázku pro henrik zetterberg sweden

– Nic těžšího nemohlo hráče Tre Kronor potkat. Postup ze čtvrtého místa znamená logicky soupeře z prvního místa protější skupiny a Max595 moc dobře věděl, kdo jej v takovém případě potká. Klíčový souboj o třetí místo ve skupině A a o lepší výchozí pozici však s Mikim prohrál o gól, a tak zbylo poslední postupové a nejméně výhodné místo pro něj. Švédové dosud podlehli jen těžkým soupeřům, s papírovými outsidery velké problémy neměli. Kanada je díky tomu velkým favoritem, už před turnajem byla pasována do role největšího kandidáta na zlato. Sám Rapir vyhlásil útok na nejcennější kov již na počátku turnaje a jde si za svým, cokoliv jiného bude považováno za neúspěch. V posledních třech turnajích bral Rapir vždy stříbro, je tedy čas na nápravu. V paměti však jistě předchozí neúspěchy stále někde ukotveny jsou, zda se to projeví v klíčových okamžicích, je otázkou.

Rusko vs. USA
Související obrázek X Výsledek obrázku pro zach parise usa

– Papírově možná nejvyrovnanější dvojice. Oba číhají na úspěch tak nějak z pozadí. Jak Rusko, tak USA jsou asi černými koni turnaje a klidně se mohou postarat o překvapení v podobě zisku titulu. Jejich postavení v tabulce však rozhodlo o tom, že jeden z nich 100% medaili nezíská. Rozjetý ruský vlak se bude těžko zastavovat, Steve se svým týmem prohrál jen úvodní duel se Slovenskem, od té doby jen vyhrával. Marko je naproti tomu dost nevyzpytatelný soupeř. Dokázal porazit Elajta, jenž skončil před ním, padl však s Páťou, který obsadil s Kazachstánem páté místo. Špatný výkon nepodal proti Kanadě, prohru 0:3 však neodvrátil. Marko se do čtvrtfinále prokousal po pěti ročnících, Steve je na tom v tomto ohledu podobně, kromě loňské účasti se ve čtvrtfinále neobjevil. Naskytuje se tak pro oba hráče velká možnost, jak se přiblížit k medaili, ať tak či onak, rozhodně bychom se mohli dočkat první medaile v kolonce jednoho z těchto dvou borců.

Nechť tedy zvítězí ten nejlepší! Pod článkem si v komentářích můžete vyzkoušet své znalosti a byť se nejedná o těžkou tipovačku a nejspíš ji každý s přehledem zvládne i bez nápovědy, můžete napsat, kdo se nachází na fotkách u jednotlivých matchů. 

 

Napsat komentář