MS: Bjorkman s Kanadou světovým šampiónem!

Bjorkman s Kanadou světovým šampiónem!

Po loňském překvapivém triumfu Lotyšska se na trůn znovu vrací tradiční reprezentační výběr a to hned ten nejtradičnější. Vítězem 43.ročníku mistrovství světa se stal s týmem Kanady hráč Bjorkman, když ve finále tenisovým výsledkem 6:1 porazil Slovensko s Elajtem. Souboj o bronzovou medaili mezi Rusy a jejich Americkými protivníky dopadl lépe pro evropský tým, který zvítězil stejným poměrem jako Kanada ve finále nad Slovenskem.

Elajtův celek nestačil na soupeře z Kanady na tomto turnaji již podruhé a potvrdil tak, že mu soupeřova hra dělá nemalé problémy. A ne jen jemu, Bjorkmana totiž nedokázali na cestě za zlatem zastavit ani Miki, který byl sice nejblíž tomu, aby Bjorkmana vyřadil, když prohrál až v prodloužení 2:3, ani vítěz posledních dvou největších trofejí (NHL a Světového Poháru) Rapír. I on prohrál s Bjorkmanem stejným výsledkem jako Miki, byť už v základní hrací době.

Také Elajt během cesty do finále přišel o mnoho sil. Ve čtvrtfinále si musel poradit ve velkém derby s Českou republikou vedenou ChicharitoBosem, což nebylo nic snadného. Elajt ale tento náročný duel pro oba hráče zvládl lépe a mohl si tak mnout prsty a čekat na soupeře do semifinále. Nakonec se dočkal Davida9, který měl plnit v tomto zápase roli favorita, tu však nenaplnil, a tak se Elajt mohl radovat z postupu do finále..

Výsledek obrázku pro nhl 09 world cup

Jak dopadlo finále už všichni víme, Bjorkman si vůbec poprvé pověsí na krk zlatou medaili, na kterou tak dlouho čekal. Podaří se mu triumf z tohoto ročníku MS zopakovat a dokáže obhájit i v příštím ročníku?

 

Napsat komentář