KHL poznala svého prvního vítěze, stal se jim Bjorkman!

KHL poznala svého prvního vítěze, stal se jim Bjorkman!

3.ročník některé z evropských soutěží vyhrál Bjorkman, kterému s týmem Severstal Cherepovets stačily k dosažení titulu v KHL jen dva postupy v Play-Off. Ptáte se, jak je to možné? Vysvětlení je jednoduché. K zisku Gagarinova poháru přišel poslední vítěz KHL velmi lacino, neboť finálovou partii ani absolvovat nemusel. To proto, že PeTrix na čas přerušil svou kariéru a Bjorkman tak rázem neměl soupeře. Nabízela se možnost, že by finálovou konfrontaci odehrál proti Chicharitovi, tedy hráči, který podlehl PeTrixovi v semifinále, tuto variantu ale sám Bjorkman striktně odmítl, a tak se zapisuje do historie této soutěže jako první vítěz!

V základní části obsadil Cherepovets druhou příčku, když za prvním Omskem PeTrixe zaostal o 16 bodů. Druhá příčka mu zajistila do čtvrtfinále Play-Off soupeře, který se umístil jako sedmý a tím byl Miki. S tímto hráčem si Bjorkman poradil a po vítězství 3:1 na zápasy jej čekala vlastně poslední bitva, což v té době nikdo netušil. Semifinálovou řežbou prošel Bjorkman stejným způsobem jako tou čtvrtfinálovou a po stejném průběhu jako v duelech předchozích, vyhrál i jeho poslední sérii v Play-Off 3:1. S odstupem času tak přicházíme na to, jak blízko byl poražený semifinalista Honza69 senzačnímu triumfu!

Aktuálně už probíhá Play-Off 4.ročníku. V něm si Bjorkman opět počíná suverénně a po vyřazení Saluda si užívá postupu do semifinále. Neméně suverénně si počínal také Chicharito, jenž si jako druhý zajistil postup do semifinále. Diváci v Kazani si museli připadat jako na tenise, protože výsledky 6:1, 6:2 v úvodních dvou duelech mohli leckoho ve výsledkové listině zmást. Také třetí duel skončil jasným vítězstvím Kazaně 7:1 a postup tak byl v podstatě formalitou. Další dva postupující vzejdou z párů Elajt vs. JoeBlack a Steve vs. Miki. Zda Bjorkman obhájí své „prvenství“ i v této sezoně, to se dozvíme v následujících dnech!

Napsat komentář