Finále KHL pro Chicharita, v rozhodujícím zápase zdolal Steva!

Finále KHL pro Chicharita, v rozhodujícím zápase zdolal Steva!

První finále a hned první trofej, Gagarinův pohár putuje do Kazaně! Vítěz základní části Chicharito potvrdil po vypadnutí Bjorkmana roli favorita také v play-off se mu nadmíru dařilo, když na cestě do finále neztratil jediný zápas.

Ve finále play-off 6.ročníku KHL se střetli dva hráči, jejichž vzájemné zápasy jsou obvykle velmi vyrovnané. A to se potvrdilo také ve finálové sérii. Finálových zápasů bylo hned pět, tedy maximum, musel tak rozhodnout poslední zápas. Steve již tuto zkušenost měl z předchozích sérií, v té čtvrtfinálové vyřadil po pěti zápasech Kanueho, v dalším kole pak stejným výsledkem udolal Elajta, a tak se nacházel díky této praxi možná v malinko lepším psychickém rozpoložení.

A zpočátku Steve diktoval tempo. Svou klasickou hru, založenou na precizní obraně a postupným útokem, dělal svěřencům Chicharita nemalé problémy, postupně však převzala Kazaň iniciativu a svého soupeře opticky přehrávala. Výběr Omsku však první zápas dotáhl do vítězného konce. Druhý zápas však už Chicharito našel protizbraň na „dokonalou“ Steveovu hru. A především díky dobrému vstupu do utkání si připsal své první vítězství v sérii. Jenže následující zápas opět lépe vyšel Omsku a ten tudíž získal díky těsnému vítězství šanci na proměnění matchballu. Bohužel pro něj ovšem následoval stejný scénář a další zápas byl opět v režii Kazaně. Stav série po čtyřech duelech byl tedy nerozhodný 2:2, a tak musel rozhodnout poslední zápas. Díky lepšímu postavení v tabulce po základní části jej směla pořádat na svém kluzišti Kazaň a to byl možná rozhodující faktor. Kazaňští vletěli do finále velmi namotivováni a po chybě hostujícího gólmana se ujali hned v úvodu pátého dějství vedení 1:0. Tempo domácích neopadalo a po rychlých akcích přidal Chicharito další dvě branky v rozmezí pár minut. Omsk směrem do útoku moc šancí neměl, a protože Kazaň se nacházela ve skvělé herní pohodě a dokázala přidat další dvě branky, tak zůstala trofej pro vítěze KHL v Kazani.

Kapitán týmu Alexei Morozov neskrýval emoce a po skvělém výkonu svého týmu byl na své spoluhráče náležitě pyšný. Kouč vítězného celku Chicharito po zápase v rozhovoru pro klubovou televizi řekl: „Pro takové momenty hrajete hokej, jsem nesmírně šťastný, že se nám podařilo zúročit celosezónní úsilí a po vítězství v základní části jsme dosáhli dalšího úspěchu. Jsem rád také za naše fanoušky, kteří po celou sezonu náš tým skvěle podporovali a zejména v play-off jsme díky ním hráli s větším nasazením. Tento titul je vůbec mým prvním v kariéře, takže na něj nikdy nezapomenu. Chtěl bych také vyzdvihnout hlavně finálového soupeře, jenž měl vítězství na dosah, jeho výkony byly opravdu na vysoké úrovni a kdyby měl o trochu více štěstí, asi bych teď neslavil já se svým týmem, ale on. Naštěstí pro nás si ale třetí vítězství nepřipsal a my se tak můžeme pustit do oslav!“

Od KHL teď bude nějakou dobu pauza, protože jste se v hlasování rozhodli, že chcete vrátit na scénu českou Extraligu. Vaše přání je mi rozkazem, takže se do 7.ročníku můžete registrovat ve fóru. Mimo to začalo play-off SM-Liigy, ve kterém je adeptů na úspěch hned několik! Nejžhavějším kandidátem na triumf v této soutěži je pochopitelně vítěz základní části Rapir, jenže i jeho soupeři dychtí po trofeji pro vítěze SM-Ligy. Salud, Chicharito, Taron, NeXeL, Smolko, Marko či Kanue – ti všichni můžou trofej získat!

Napsat komentář