Další ročník Ligy Mistrů směřuje do vyřazovací části!

Další ročník Ligy Mistrů směřuje do vyřazovací části!

V pořadí již 24.ročník evropské soutěže zvané Liga Mistrů má před sebou posledních pár zápasů základních skupin, ve kterých se rozhodne o zbylých postupujících do vyřazovací fáze. Los přes spuštěním soutěže si s hráči docela zahrál, když do skupiny A poslal čtyři velmi silné hráče, celé kvarteto, jmenovitě Rapír, Bořek, Boris98 a Bjorkman každý rok pomýšlí na ty nejvyšší mety, tentokrát je ale los svedl do jedné skupiny, skupiny smrti. Nejlépe si v ní vede první jmenovaný, Rapir v šesti duelech 4x zvítězil a tím si tak zajistil první místo a přímý postup do čtvrtfinále. Postup do další fáze už má jistý Bořek, otázkou však je, z kterého místa nakonec postoupí. Před sebou má totiž ještě obě klání s Borisem98, který stále neřekl poslední slovo a jistojistě bude chtít odsunout třetího Bjorkmana na 4.místo a předat mu tak pomyslného Černého Petra.

nhl2009-2015-04-12-10-49-38-27

Skupina B je již dohrána, ovládl ji jasně Radek a s přehledem si zajistil čtvrtfinálovou partii. V šesti zápasech stihl nastřílet úctyhodných padesát branek a jeho rozjetá Sparta budí u soupeřů obavy. O tom, jakou sílu Sparta v základní skupině vykazovala, hovoří jednoznačně pasivní skóre zbylých účastníků skupiny B. Smolkovi se podařilo s druhým pražským S skončit na druhém místě s pasivním skórem 17:26 a devíti body na kontě. Jediný mimo český celek skupiny Kazaň, se kterou hrál Miki, se vtěsnal na 3.místo a postoupil do osmifinále na úkor Honzy69.

Ve skupině C odehrál dosud všechny zápasy jen Skamik a jeho 9 bodů mu bude na postup určitě stačit, s přímým postupem do čtvrtfinále však příliš počítat nemůže. Jeho hlavní sok David9 má před sebou totiž ještě tři duely a ztrácí na něj pouhý bod. O třetí postupové místo se poperou hráči Torpedo a Mravec52.

nhl2009-2016-04-25-20-27-01-69

Poslední skupinu D opanoval Steve, jenž si počínal ve všech zápasech velmi dobře, ani jednou nezaznamenal v základní hrací době porážku a zejména dvě důležité výhry nad Chicharitem (obě 2:1, druhá po nájezdech), mu zajistili první flek. Postup do osmifinále s velkou pravděpodobností neunikne již zmíněnému Chicharitovi, jemuž se sedmi body po čtyřech odehraných zápasech zatím patří 2.místo v této, papírově nejslabší skupině. Uvidíme, co předvede náhradník Kanue, který přezval po Oslovi6 Vítkovice a také Taron s Ingolstadtem. Jeden z nich se do další fáze nepodívá..

Napsat komentář