Čas na změnu! KHL vystřídala finská SM-Liiga

Čas na změnu! KHL vystřídala finská SM-Liiga

Už v předchozím hlasování vystrkovala růžky, nyní už se prosadila naplno. Řeč je o finské nejvyšší soutěži zvané SM-Liiga, která po třech ročnících nahrazuje populární KHL, jejíž poslední ročník však naznačil, že prahnete pro změně a to se projevilo také v hlasování, ve kterém finská soutěž zvítězila s naprostým přehledem. Je tedy před námi další z evropských soutěží, severskou soutěž si vyzkoušíme vůbec poprvé v nové éře na skamikportalu a mnoho z nás je tak jistě natěšeno, až v pořadí již 6.ročník některé z evropských lig vypukne.

Systém bude stejný, jako tomu bylo v posledním ročníku KHL, kdy se soutěže zúčastnilo dvanáct mužstev, přičemž osm nejlepších postoupilo do play-off. Jak už je uvedeno výše, tak někteří nesplnili limit šestnácti zápasů, což je pro mě nepochopitelné, zvlášť když všichni věděli pět dní předem, že se základní část blíží ke konci a mnohým z vás chyběl jen jeden nebo dva zápasy. To je alarmující a pokud se něco podobného bude opakovat, pak si sami zavřete bránu.. Znovu záleží jen na vás.

Mimo to stále ještě není dohrán 4.ročník KHL, v play-off bojují o postup do finále Steve s Elajtem, bylo by tedy vhodné tento ročník co nejdřív dohrát a pustit se do nových bojů v ročníku pátém. V něm už se do semifinále stihl prorvat Chicharito, který tak vyhlíží soupeře do dalších bojů. O šanci získat Gagarinův pohár připravil hráče Saluda.

Věřím, že SM-Liiga se uchytí minimálně stejně dobře jako její předchozí dvě předchůdkyně a čekají nás další ročníky plné napínavých zápasů na evropských kluzištích, máte to ve svých rukou!

Napsat komentář