58. Stanley Cup v historii Skamik Ligy získal David9 s Detroitem!

58. Stanley Cup v historii Skamik Ligy získal David9 s Detroitem!

David9 podruhé v kariéře ovládl NHL a může se tak těšit ze zisku Stanley Cupu. Nutno dodat, že tento triumf mu patří opravdu právem, neboť během 58. sezony po celou dobu dominoval, což jasně deklaruje 72 vítězství a pouhých 6 porážek, které nasbíral včetně play-off, úžasná bilance, navíc mu jen tak tak utekl rekord v počtu bodů po základní části, jehož vyrovnání mu uteklo o dva body.

nhlfd

David9 si s Detroitem rozuměl velmi dobře, zastavit ho nedokázal v 1.kole Play-Off PeTrix, který dokázal strhnout na svou stranu pouze jeden zápas a to pochopitelně nestačilo. V dalším kole se Davidovi9 postavil do cesty ChicharitoBos, který mu v základní připravil jednu ze dvou porážek. Také v Play-Off David9 v jednom zápase na St.Louis nestačil, to bylo ale vše a stejně jako PeTrix se ChicharitoBos s vidinou na zisk poháru mohl rozloučit. Ve finále konference přišla pro Detroit zkouška nejtěžší, když narazil na Chicago vedené Páťou. Série byla velmi vyrovnaná, šťastnější však byl David9, jehož rudá křídla nakonec díky vítězství 4:2 na zápasy na úkor Blackhawks postoupila do finále celého Play-Off.

Ve finále se střetli dva jednoznačně nejlepší hráči celého ročníku. Vítězové konference, oba velmi sebevědomí, oba již dost zkušení a zvyklí na úspěchy, jeden zásadní rozdíl však mezi nimi byl, vlastně sedm. A sice fakt, že Rapír již ze Stanleyova Poháru šampaňské okusil 8x, zatímco David9 tuhle zkušenost zažil jen jednou. Rapír byl jakožto obhájce titulu mírným favoritem, v řečech čísel však nad všemi jasně čněl David9, a tak se čekala úporná bitva a asi nikoho by nepřekvapilo, kdyby se hrálo všech sedm klání. Opak se ale stal pravdou, David9 se se soupeřem nemazal, nedaroval mu ani jedno vítězství a finále jasně ovládl. Získal tak svůj druhý titul v NHL přesně po deseti ročnících. Nyní mají teď s trochou nadsázky ostatní hráči devět ročníku na to, aby získali Stanley Cup oni.  V minulosti byl David9 vždy velmi blízko k získání různých trofejí, ale vždy mu něco chybělo. Zdá se, že nyní už svůj klid správné rozpoložení našel a od této chvíle bude velmi těžké mu čelit. Nejen Rapír by mohl vyprávět.. Bude to výzva.

Napsat komentář