5 dní do konce základní části KHL, kdo si nezahraje o Gagarinův pohár?

5 dní do konce základní části KHL, kdo si nezahraje o Gagarinův pohár?

4.ročník KHL se nám malinko protáhl, což je způsobeno zejména Vánoční „pauzou“, kdy se toho příliš neodehrálo. Nicméně díky skvělé aktivitě v úvodu této sezony, má tato soutěž stále skvělá čísla. Osm hráčů velmi brzo splnilo limit, zbytek je jen těsně pod limitem 22 zápasů, jsem si ale jist, že do konce základní části jej většina splní.

Jediným hráčem, který odehrál všechna utkání se všemi soupeři je Elajt, ten také díky ďábelskému tempu hraní zápasů získal skvělou formu a KHL jasně dominuje. Otázkou je, zda se mu první příčku podaří udržet. Obhájce loňského prvenství v základní části PeTrix má totiž ještě deset zápasů k dobru, přičemž ztrácí jen 14 bodů. Nutno také dodat, že PeTrixova bilance je takřka mimozemská. Jeho Avangard získal z dvaceti zápasů maximální možný počet 60-ti bodů! Skvěle si počíná také Bjorkman, který je se stejným počtem utkání o pět bodů zpět a v řádné hrací době taktéž neprohrál jediný duel!

Tento ročník nejprestižnější evropské ligy je rozhodně nejvyrovnanější a na titul máme nejvíce adeptů v novodobé historii. Dalším favoritem je Rapir, jehož bilance 16-ti výher a čtyř proher také vzbuzuje respekt. Dobrými výsledky si zajistil play-off i Steve, který aktuálně drží pátou pozici. Je ale dost pravděpodobné, že se ještě o jednu příčku propadne, protože šestý Chicharito má na kontě jen 17 zápasů, a protože i on má výbornou bilanci 13-ti výher a čtyř proher, dá se čekat, že ještě půjde tabulkou vzhůru.

O postup do play-off se bude v následujících dnech hodně bojovat, šanci o utrhnutí sedmé, respektive osmé příčky má vícero hráčů. Momentálně tyto pozice okupuje Miki s Kanuem, devátý Salud je bez ztráty bodu, avšak s horším skórem oproti Kanuemu. Ani Sahibs to jistě ještě nezabalil a i on má stále šanci prokousat se do vyřazovací fáze.

Tíhu osmnáctikilového závaží v podobě Gagarinova poháru letos neokusí například Joe Black nebo Jakub846, tito hráči si ale rozhodně zaslouží za svoji vytrvalost a každoroční aktivitu velkou pochvalu a jsou příkladem pro všechny, zejména pro nové hráče, kterým se výsledkově až tak nedaří..

Před námi je tedy posledních pět dní, v neděli 8.1.2017 totiž vypukne druhé play-off v historii KHL v open éře, do té doby máte šanci se svým postavením v tabulce něco udělat, všem přeji mnoho zdaru!

Napsat komentář